Telefon: +48 690 006 147 E-mail: biuro@formafood.pl

Eagle One Prima, 1-grupowy profesjonalny ekspres do kawy stworzony, aby oferować najlepszą kawę, kiedy tylko chcesz i gdziekolwiek chcesz.

28 październik 2020

Nazwaliśmy go Prima, ponieważ uważamy, że jest to pierwszy krok w kierunku nowej granicy i pokonanie wielu granic. To nowy sposób przygotowywania i cieszenia się kawą espresso.

Jest przeznaczony dla baristów planujących swój biznes kawowy, dla palarni, które chcą wyszukiwać i oferować spokojną kawę swoim klientom, dla profesjonalistów, którzy pragną wysokiej jakości espresso nawet w domu, oraz dla całej międzynarodowej społeczności miłośników kawy.

„Zmienia się rodzaj spożywanej kawy – wyjaśnia Marco Feliziani, wiceprezes i dyrektor sprzedaży Simonelli Group, właściciela marki Victoria Arduino. „Produkty specjalistyczne są bardziej pożądane, przygotowywane z wysokiej jakości, najlepszych materiałów dla smakoszy, wytwarzanych w sposób etyczny i zrównoważony. Kawa wysokiej jakości staje się prawdziwym stylem życia, w którym ludzie szukają ekskluzywnych doznań kawowych nawet poza kawiarnią, na przykład food trucki, butiki, biura, domy i wiele innych miejsc. Prima potrafi zinterpretować obecne trendy i przewidzieć przyszłość bardziej niż jakakolwiek inna maszyna Victoria Arduino na rynku. ”

EAGLE ONE PRIMA DOSTĘPNY JUŻ W POLSCE

Prima: wszechstronny i eklektyczny

Ekspres do kawy 1-grupowy Eagle One Prima to wszechstronny i eklektyczny ekspres do kawy, który otwiera się na nowy sposób życia i postrzegania doznań związanych z kawą.

Przed Prima nigdy wcześniej Victoria Arduino nie była tak elastyczna i przystosowalna – idealnie pasuje do małych przestrzeni roboczych. Jest idealny dla start-upów i renomowanych firm, do użytku profesjonalnego i domowego, ekskluzywnych butików, które często zmieniają wygląd, pop i klasyczną atmosferę, nawet tam, gdzie kawa nie jest głównym kierunkiem działalności.

Prima może się zmienić, pozostając taka sama i bezbłędnie pasuje do koncepcji eklektyzmu. Może zmieniać się w zależności od środowiska i przestrzeni, w których się znajduje, ale może również zmieniać się sezonowo, modyfikując swój wygląd i dodając nowe, świeże kolory i tekstury, które interpretują aktualne trendy. Z wieloma obrazami przedstawiającymi niepowtarzalny pomysł dostępnego glamour, takiego jak szyta na miarę sukienka lub modny dodatek, PRIMA jest dostępna w wielu kolorach i ekskluzywnych edycjach.

 Design i zrównoważona technologia

Podobnie jak w przypadku maszyny Eagle One, Prima firmy Victoria Arduino wyznaczyła cel: zaprojektowanie produktu, w którym komfort pracy łączy się z walorami estetycznymi i funkcjonalnymi, jednocześnie kontynuując badania technologiczne i pobudzając innowacyjną energię. Rezultatem jest idealne połączenie estetyki i prostoty. Ponadto oferuje zrównoważoną konstrukcję, która w pełni uwzględnia wpływ maszyny na środowisko pod względem oszczędności ekonomicznych i energii.

Prima wykorzystuje technologię Neo (New Engine Optimization), która reprezentuje zupełnie nowe podejście do podgrzewania wody do ekstrakcji kawy, przy mniejszym zużyciu energii. Projekt, zastosowane technologie i system izolacji drastycznie zmniejszają wpływ na środowisko, czyniąc PRIMA autentyczną, zrównoważoną maszyną.

„Technologia Neo – przypomina Lauro Fioretti, kierownik produktu w Simonelli Group – wykorzystuje system natychmiastowego ogrzewania, który wymaga mniejszej objętości i mniejszych bojlerów, ponieważ podgrzewana jest tylko potrzebna woda. Dzięki tej technologii PRIMA może szybko podgrzać wodę i zagwarantować wysoką wydajność przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej. Bojlery są znacznie zmniejszone i pokryte innowacyjnym materiałem izolacyjnym, dzięki czemu unika się wszelkich możliwych dyspersji energii. W ten sposób Prima jest gotowa do działania w zaledwie 8 minut. ”

TERS (Temperature Energy Recovery System) wykorzystuje odprowadzaną wodę do wstępnego podgrzewania wody wpływającej. Rezultatem jest 8% oszczędności na całkowitym zużyciu maszyny.

Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby było bardziej kompaktowe, wydajniejsze i bardziej zrównoważone

„Bojlery ze stali nierdzewnej utrzymują wyższe poziomy ciśnienia, które pozwalają na większą produkcję suchej i nasyconej pary przy podwyższonym stosunku mocy do prędkości, aby osiągnąć najwyższą jakość w kubku – kontynuuje Fioretti. „Para regulowana przez system Steam-by-Wire różni się od innych maszyn tej samej kategorii, ponieważ jest sterowana elektronicznie za pomocą nowych i ulepszonych ergonomicznych dźwigni”.

Prostsze i jeszcze bardziej cyfrowe

Wszystko staje się prostsze, podobnie jak korzystanie z aplikacji i pełne połączenie. Kto kupi PRIMĘ, od razu będzie miał aplikację, która optymalizuje wydajność i użytkowanie. Możliwe jest ustawienie temperatury i sprawdzenie czasu ekstrakcji oraz zaprogramowanie pary i gorącej wody – wszystko bezpośrednio z aplikacji. Użytkownik może także sprawdzić wydajność maszyn, włączać i wyłączać oraz ustawiać tryb oszczędzania energii. Wszystkie funkcje profesjonalnego urządzenia pod ręką, kontrolowane przez przyjazną dla użytkownika i prostą aplikację.

Ponadto aplikacja może również tworzyć przepisy, udostępniać je lub ustawiać przepisy zaproponowane przez dedykowaną palarnię lub baristę użytkowników. Może również stać się urządzeniem do udostępniania przepisów, przechodząc do sekcji „Przepis na chmurę” w aplikacji Victoria Arduino.

Gdzie można zobaczyć Eagle One Prima

Od 19 września ekspres do kawy Eagle One Prima będzie dostępny w InPlus w Polsce , Victoria Arduino Experience Labs w Dżakarcie, Londynie, Szanghaju, Sidney oraz w biurach Simonelli Group w Seattle i Singapurze.

Ekspresy Nuova Simonelli są dostępne w Polsce w firmie InPlus który jest czołowym przedstawicielem oraz bezpośrednim importerem najlepszych ekspresów na świecie.

Od 28 września do 10 października Victoria Arduino i Prima będą partnerami Milano Design City, miejskiej wystawy poświęconej projektowaniu, interpretowanym jako kulturowe i innowacyjne, z głównym naciskiem na zrównoważony rozwój. Prima będzie bohaterem w Milano Design City w salonie Cappellini znajdującym się przy via Santa Cecilia 4 oraz w Instytucie Marangoni przy via Cerva 24. Maszyny zostaną zaprezentowane odpowiednio w wyjątkowym i specjalnie upiększonym otoczeniu. Również butikowa Cafezal, doskonała palarnia i kawiarnia znajdująca się przy via Solferino 27, zaoferuje swoim klientom relaksującą kawę z Prima. Maszyna ponownie będzie partnerem wydarzenia Tydzień projektanta 2020, promowanego przez magazyn Interni podczas Milano Design City.

Niewidoczne, ale skuteczne – stosowanie gazów obojętnych w pakowaniu produktów spożywczych

Pakowanie produktów spożywczych w atmosferze gazu obojętnego zyskały na znaczeniu dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na opakowania dla sklepów samoobsługowych. Dowiedz się czym jest MAP i jakie są zalety opakowań atmosferycznych.

Eagle One Prima, 1-grupowy profesjonalny ekspres do kawy stworzony, aby oferować najlepszą kawę, kiedy tylko chcesz i gdziekolwiek chcesz.

Nazwaliśmy go Prima, ponieważ uważamy, że jest to pierwszy krok w kierunku nowej granicy i pokonanie wielu granic. To nowy sposób przygotowywania i cieszenia się kawą espresso. Jest...

Który materiał jest najlepszy do bojlerów w ekspresach do kawy?

Powinniśmy mieć wiedzę na temat każdego materiału, a także mieć świadomość jego zalet i wad, aby mieć jak najbardziej obiektywny obraz wszystkich ekspresów do kawy na rynku. W dzisiejszych czasach...

OSCAR II Nuova Simonelli. Fakty i Mity dlaczego go tak kochają domowi bariści.

Dzięki imponującej jakości wykonania i szerokiej gamie funkcji godnych najlepszych, Nuova Simonelli Oscar II jest dużo tańszy niż większość innych maszyn w swojej lidze, jednak niższa cena nie...

Pasteryzacja- co to takiego? Dlaczego pasteryzatory TELME są tak ważne do produkcji lodów rzemieślniczych.

Pasteryzacja – technika konserwacji za pomocą odpowiednio dobranego podgrzewania produktów spożywczych, tak aby zniszczyć lub zahamować wzrost drobnoustrojów chorobotwórczych lub enzymów przy...